KONST / Litografier / Färglitografi 10423267
nr 1042 3267
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 440/750, signerad, -73, motivet: 42x50
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 juni 2016
kl 19:16:07
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén